Rodzinne atrakcje (sk-SK)
Zobacz mapę atrakcji w okolicy.
Park Zdrojowy
Sercem naszej uzdrowiskowej miejscowości jest rozmieszczony na 30 hektarach Park Zdrojowy, który stanowi atrakcję dla dzieci, jak i dorosłych. Park podzielony jest na dwie strefy: strefę słońca i strefę cienia.
W strefie słońca znajdziecie tężnię solankową, place zabaw dla dzieci z mnóstwem atrakcji, zewnętrzną siłownię, korty tenisowe, nowoczesny trialpark i skatepark oraz cudowne ogrody tematyczne z bujną roślinnością. Latem w parku organizowane są potańcówki pod „Grzybkiem” z muzyką na żywo. Druga strefa wzorowana jest parkach angielskich. Stanowi miejsce idealne na wyciszenie i kontemplację.
Zobacz stronę Park Zdrojowy. Odległość 2,3 km. Sezon LATO/ZIMA
Rabkoland
Rabkoland to rodzinny park rozrywki z mnóstwem atrakcji dla dzieci! Wybierając się do niego, zarezerwujcie sobie cały dzień, bo atrakcji jest tutaj co niemiara. Park podzielony jest na strefy tematyczne i jest przyjazny już najmniejszym dzieciom.
Na jego terenie znajdziecie aż 48 atrakcji i 9 punktów gastronomicznych z pysznym domowym jedzeniem, szybkimi przekąskami, a także zdrowym żarełkiem pełnym witamin! Na wejściu otrzymujecie mapę, która ułatwi Wam poruszanie się po parku. Warto dodać, że pod parkiem znajdziecie darmowy parking. Polecamy szczególnie diabelski młyn, z którego można podziwiać wspaniałe widoki na Rabkę Zdrój i okoliczne miejscowości.
Zobacz stronę Rabkoland. Odległość 3,9 km. Sezon LATO
Amfiteatr
Rabczański amfiteatr robi niezłe wrażenie, a przy tym został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na jego widowni może zasiadać ponad 800 osób i stanowi centrum wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Każdego roku amfiteatr prężnie działa dla mieszkańców i turystów, a organizowane w nim wydarzenia takie jak rabczańska Majówka i Sylwester, występy kabaretów czy różnego rodzaju koncerty cieszą się dużą popularnością. Aktualny program zaplanowanych wydarzeń możecie znaleźć na stronie centrum kultury.
Zobacz stronę Amfiteatr. Odległość 1,9 km. Sezon LATO
Skansen Taboru KolejowegoChabówka
Dla niektórych wycieczka pociągiem to przeżycie samo w sobie, a co powiecie na wycieczkę pociągiem retro? Taki właśnie pociąg znajdziecie w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce.
Skansen powstał na terenie dawnej parowozowni w Chabówce i słynie z najliczniejszej i najciekawszej kolekcji eksponatów związanych z historią kolejnictwa na ziemiach polskich. Można tam zobaczyć dawno już wycofane z ruchu parowozy, lokomotywy, wagony pługi i żurawie. Retro pociągiem można się przejechać w każdy weekend. Jadąc specjalną trasą z Chabówki do Osielca przez Jordanów w wagonie sprzed 90 lat poczujemy się wyjątkowo i w oryginalny sposób zwiedzimy okolicę.
Zobacz stronę Skansen Chabówka. Odległość 7,7 km. Sezon LATO
Muzeum Górali i Zbójników
A jak to było kiedyś, gdy w Gorcach grasowali zbójnicy, a gorset, kierpce i sukniane spodnie nosiło się na co dzień? Tego dowiedziecie się odwiedzając Muzeum Górali i Zbójników. Wystawa jest interaktywna, więc eksponatów można, a nawet trzeba dotknąć.
Podczas zwiedzania zobaczycie, jak mieszkało się dawniej w prawdziwej góralskiej chacie, poznacie twórczość Jana Fudali czyli Jaśka z Gorców, a nawet będziecie mogli sprawdzić, jak wyglądacie w tradycyjnym góralskim stroju. Zwiedzać można samemu lub z przewodnikiem, a całość zajmuje około godziny. W muzeum odbywają się również ciekawe warsztaty i lekcje, na które nie trzeba się wcześniej zapisywać, szczegóły możecie zobaczyć na Facebooku muzeum.
Zobacz stronę Muzeum Górali i Zbójników. Odległość 3,3 km. Sezon LATO
Brama w Gorce
Brama w Gorce to jedyna na Podhalu drewniana ścieżka rozmieszczona między drzewami. Stanowi świetne miejsce na rodzinny wypad.
Ścieżka przystosowana jest do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim, a spacer po niej to niezwykła przygoda i edukacja w jednym. Ścieżka liczy sobie około 1300 metrów i ma swój początek na poziomie runa leśnego. W mirę wędrówki zaczyna unosić się nad ziemią, prowadząc nas aż do koron drzew. Nachylenie nie przekracza 6%, więc pozwala na spokojny, niewyczerpujący spacer. Na trasie ulokowane zostały tablice informacyjne z ciekawostkami o lesie i jego mieszkańcach, dwie wierze widokowe o wysokości 17 i 35 metrów, pawilon edukacyjny, podziemna ekspozycja, sala kinowa oraz plac zabaw dla dzieci. Bilety możecie kupić na miejscu lub online.
Zobacz stronę Brama w Gorce. Odległość 26 km. Sezon LATO/ZIMA
Szlaki turystyczne
Rabka Zdrój znajduje się u podnóża Gorców. Stanowi zatem idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z odkrywaniem i poznawaniem gorczańskich szlaków, wzniesień i niezwykle klimatycznych schronisk. Pomimo tego, że Gorce nie oferują szczególnie wysokich wzniesień, dostarczają niepowtarzalnych widoków na Tatry, Pieniny, Beskid Sądecki, a nawet zalew Czorsztyński.
Do tych najbardziej popularnych szlaków, mających swój początek właśnie w Rabce Zdrój należą: szlak czerwony do bacówki „Na Maciejowej” (852 m n.p.m.), szlak czerwony na Stare Wierchy, szlak czerwony na Turbacz (1310 m n.p.m. najwyższa góra Gorców), czy też szlak na Luboń Wielki (1022 m n.p.m.). Tuż za naszymi domkami znajdziecie też szlak na Grzebień (677 m n.p.m.). Wypoczywając w Rabce warto też zdobyć Babią Górę, którą jest jednym z najbardziej popularnych wypraw na wschód słońca. Możliwości jest mnóstwo, a trasy z łatwością dostosujecie do poziomu waszej kondycji, a cudowne widoki wynagrodzą wszelkie trudy.
Zobacz stronę Szlaki Turystyczne. Odległość - km. Sezon LATO/ZIMA
Wieża widokowa na Polczakówce
Wieża widokowa znajduje się na wzniesieniu o nazwie Królewska Góra, w odległości ok. 1,7 kilometra od Słonego Wzgórza. Jest to wieża drewniana, wysoka na ponad 25 metrów!
Wyprawa na wieżę to wspaniała przygoda, której dostarczy sam cel podróży, jak i dotarcie na miejsce. Prowadzi do niej niebieski szlak turystyczny, dlatego spokojnie można się tam wybrać całą rodziną. Wspięcie się na samą wieżę wymaga trochę wysiłku, jednak widoki rekompensują wszelkie trudy. Zobaczycie stąd panoramę Gorców, Beskidu Wyspowego, Babiej Góry, oraz Tatr.
Zobacz stronę Informacja Turystyczna. Odległość - 1,7 km. Sezon LATO/ZIMA
Teatr Lalek Rabcio
Wprowadź swoje dzieci do magicznego świata teatru w Teatrze Lalek Rabcio. To miejsce, to nie tylko prężnie działający teatr lalek ale też kawał rabczańskiej historii.
Miejsce to powstało po II wojnie światowej, kiedy w Rabce utworzono Dziecięce Sanatorium Przeciwgruźlicze dla dzieci. Pierwszym spektaklem, jaki wystawiono była baśń „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Teatr mimo kilkukrotnej zmianie adresu działa do dzisiaj, proponując naprawdę szeroki repertuar, który zachwyci małych i dużych widzów.
Zobacz stronę Teatr Rabcio. Odległość - 3,4 km. Sezon LATO/ZIMA
Kino Śnieżka
Kino Śnieżka podobnie jak nasz Teatr Lalek to miejsce z długa historią, sięgającą 1928 roku, kiedy to ówczesny proboszcz Rabki powołał Dom Ludowy, w którym mieścił się teatr Świetlny Jutrzenka.
W pierwszych latach działalności kino wyświetlało seanse dwa dni w tygodniu. W 1933 roku ze względu na duże zainteresowanie seansami uruchomiono kino stacjonarne „Słońce”. Jego pierwszym operatorem był Józef Dobrzański, który pracował tam aż 43 lata i uchronił je przed niemieckimi wojskami. Po wojnie kino zmieniło nazwę na Śnieżka i nosi ją do dziś, proponując szeroki repertuar. Warto zaznajomić się z historią tego miejsca.
Zobacz stronę Kino Śnieżka. Odległość - 2,6 km. Sezon LATO/ZIMA
Park linowy
Fantastyczna przygoda i duża dawka adrenaliny czeka na Ciebie w Rabczańskim Parku Linowym, znajdującym się w sąsiedztwie Amfiteatru.
Park oferuje dwie trasy – dla dzieci od 4 roku życia oraz dla dorosłych o dzieci od 10 roku życia. Pierwsza rozmieszczona jest na wysokości sięgającej do 3 metrów. Wysokość przeszkód w drugiej trasie waha się od 6 do 12 metrów. Czekaja na was tyrolki, wiszące mosty, ścianki wspinaczkowe i wiele ciekawych przeszkód. Park posiada system asekuracji ciągłej.
Zobacz stronę Zobacz więcej. Odległość - 3 km. Sezon LATO
Bulwary nad Poniczanką
Rabczańskie Bulwary nad Poniczanką to bardzo nowoczesny i atrakcyjny trakt pieszy, połączony ze ścieżką rowerową, oczkiem wodnym, tężnią solankową oraz ciekawymi aranżacjami zieleni.
Na ścieżce znaleźć można siłownię zewnętrzną, ławeczki oraz bardzo ciekawe, podświetlane fontanny, które szczególnie wieczorem pięknie się prezentują, wykonując niezwykły spektakl. Znajdziecie tam również chatę solną, wodospad, oczka rekreacyjne, basen kamienny do brodzenia, ściankę wspinaczkową, park linowy oraz boiska do siatkówki plażowej.
Zobacz stronę Zobacz więcej. Odległość - 3,7 km. Sezon LATO
Pomnik św. Mikołaja
Rabka Zdrój to miasto dzieci świata, a jak wiadomo dzieci najbardziej kochają Świętego Mikołaja! Dlatego w 2004 roku na placu przed zabytkowym budynkiem dworca kolejowego.
Święty przedstawiony jest tutaj w stroju biskupa i stoi na kuli ziemskiej, na której zaznaczono miasta Rabka Zdrój, Mira i Rovaniemi. Pomnikowi towarzyszą postacie dzieci. Dziecko siedzące przed kulą ziemską podtrzymuje herb miasta Rabka-Zdrój, a dziewczynka w stroju góralskim chwyta sypane przez świętego pieniążki.
Zobacz stronę skomplikowane.pl. Odległość - 3,0 km. Sezon LATO/ZIMA
Grająca fontanna ze słoniami
Fontannę ze słoniami znajdziecie na rabczańskim deptaku, który rozpoczyna się przy ul. Chopina, obok muszli koncertowej i biegnie wzdłuż ul Jana Pawła II. Jest to cudowne miejsce do spacerów.
Przy jednym z krańców deptaku znajduje się fontanna ze słoniami. Znajdziemy tam aż 7 figur słoni wykonanych z brązu. Słonia rodzinka to prawdziwi ulubieńcy odwiedzających Rabkę dzieci. Wszystkie słonie na znak szczęścia zostały przedstawione z trąbami do góry, a dodatkową atrakcją jest fakt, że fontanna daje pokaż wodno-świetlno-dźwiękowy.
Zobacz stronę skomplikowane.pl. Odległość - 1,7 km. Sezon LATO
Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce - Zdroju
Zanurz się w historii Rabki Zdrój w Muzeum im. Władysława Orkana, gdzie eksponaty i artefakty przeniosą Cię w czasie do dawnych dni.
Muzeum mieści się w dawnym kościele p. św. Marii Magdaleny, a otwarte zostało w 1936 roku. Muzealne zbiory pochodzą głównie z końca XIX oraz początku XX wieku i obejmują głównie elementy kulturalne Zagórzan – grupy etnograficznej zamieszkującej Rabkę i okolice. Znajdziemy tam przedmioty użytku codziennego, rzeźby, wyrobu garncarskie, stroje ludowe i wiele innych ciekawych artefaktów.
Zobacz stronę muzeum. Odległość - 3,5 km. Sezon LATO/ZIMA
Galeria "Pod Lilianną"
Galeria znajduje się w willi „Pod Lilianną”, która jest jedną z najstarszych w Rabce Zdroju. Znajdziemy tam wystawę twórców ludowych oraz różnego rodzaju wyroby rękodzielnicze.
Ciekawostką i niezwykłą atrakcją tego miejsca są „dyżury twórców” – podczas takiego dyżuru, w galerii możemy spotkać twórcę i zobaczyć go przy pracy. Jest to bardzo edukacyjne i inspirujące spotkanie. Organizowane są również lekcje, które prowadzą twórcy.
Zobacz stronę KLIKNIJ TUTAJ. Odległość - 2,5 km. Sezon LATO/ZIMA
Leśnia ścieżka edukacujna Krzywoń
Ścieżka edukacyjna Uroczysko Krzywoń to świetny pomysł na produktywne spędzenie czasu z dziećmi. Ścieżka prowadzi przez las pełen ciekawostek dla małych odkrywców! Swój początek ma na zboczach Krzywonia, gdzie znajduje się darmowy parking.
Długość trasy to ok 2 km. Podczas spaceru znajdziecie tablice edukacyjne, mostki i zalesione ścieżki. Warto zabrać prowiant, bo na trasie znajduje się chata z ławeczkami, w której można odpocząć. Czas przejścia to ok 1:20 h. Trasa jest łatwa i przyjemna.
Zobacz stronę KLIKNIJ TUTAJ. Odległość - 5 km. Sezon LATO/ZIMA
Rabka Trails
Rabka Trails to trasy rowerowe zlokalizowane na górze Krzywoń. Znajdziecie tam trzy oficjalne jednokierunkowe trasy, jedną podjazdowe oraz dwie trasy zjazdowe. Trasy powstały z inicjatywy lokalnego teamy Enduro Eskimoo.
Trasy są bardzo przyjemne i chociaż nie są zbyt długie, to z pewnością dostarczą wielu pozytywnych emocji. Podjazd z dołu do początku tras zjazdowych to ok 25 minut. Świetnie sprawdzą się również dla młodszych rajderów, którzy są w temacie. Trasy prowadzą leśnymi dróżkami z korzeniami, kamieniami czy przejazdami z desek.
Zobacz więcej KLIKNIJ TUTAJ. Odległość - km. Sezon LATO
Dom Solanki Rabka Zdrój
Dom solanki to miejsce, które znajdziecie w Parku Zdrojowym. Kiedyś budynek gospodarczy został odnowiony i przekształcony w Dom Solanki z mini tężnią.
Jest to miejsce, w którym znajduje się pijalnia wód oraz dwie tężnie – zewnętrzna i wewnętrzna wraz z przelewowym oczkiem solankowym. Dodatkowo, w budynku znajdują się gabloty ekspozycyjne, które przybliżą Wam wiedzę o właściwościach leczniczych wód solankowych. Ogromne wrażenie robi też duży herb Rabki Zdrój, który jest wykonany z soli! Warto zobaczyć.
Zobacz więcej KLIKNIJ TUTAJ. Odległość 2 - km. Sezon LATO/ZIMA
Wodny Plac w Parku Zdrojowym
Wodny plac zabaw znajduje się w Parku Zdrojowym i stanowi nie lada atrakcję szczególnie dla najmłodszych.
Wodny plac zabaw składa się z kilku fontann, w tym fontanny skalnej, edukacyjnej, fontanny gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Jest tutaj również strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. Miejsce jest bardzo kolorowe i stanowi świetną opcję na spędzenie wolnego letniego popołudnia z całą rodziną.
Zobacz więcej KLIKNIJ TUTAJ. Odległość 2,3 - km. Sezon LATO